W sobotę na terenie Parku Rekreacyjno Wypoczynkowego „Żwirki” odbyła się ceremonia zakończenia bardzo udanego dla klubu SKF Sparta Oborniki sezonu 2022/2023.

Sezon okraszony licznymi sukcesami zespołów dziecięcych, młodzieżowych oraz drużyny seniorów. Spartanie mocno punktowali w kategoriach Dzieci, Młodzik, Junior Młodszy i Junior zdobywając w wielkopolskich zmaganiach grad medali różnego kruszcu.

Najmłodsi zawodnicy zajęli 3 miejsce, zdobywając brązowy medal w rozgrywkach wojewódzkich. Młodziki zwyciężyli ligę i ze złotym medalem Mistrzostw Wielkopolski zakończyli sezon a w zawodach Pucharu Związku Piłki Ręcznej Młodzików awansowali do 1/4 finału i dzielnie walcząc w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęli ostatecznie w Mistrzostwach Polski miejsce 5/8.

Juniorzy Młodsi to Wicemistrz Wielkopolski tegorocznych rozgrywek. W 1/16 Finału Mistrzostw Polski rozgrywanym w Gdańsku zostawili wiele serca na boisku, lecz nie osiągnęli wyniku premiującego zespół do dalszej fazy rozgrywek.

Najstarsza grupa obornickich młodzieżowców praktycznie zdominowała swoją ligę. Jedynym zespołem, który mógł nawiązać równorzędną walką z Juniorami Sparty był MKS Poznań. Po sukcesach w Lubinie i Puławach zespół awansował do ¼ finału, który rozgrywany był w Kielcach. Tam też ostatecznie wywalczył miejsce 5/6 Mistrzostw Polski Juniorów.

Zespół seniorski miał z kolei za zadanie utrzymać się w tym sezonie na poziomie I ligi i cel został osiągnięty w 100 procentach.

Wyjątkowym i niezwykle wzruszającym momentem spotkania było pożegnanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę pary trenerskiej – Katarzyny Przybysz i Tomasza Konitza.
Katarzyna Przybysz i Tomasz Konitz przez dekady współtworzyli oraz osiągali z młodymi adeptami i adeptkami piłki ręcznej liczne sukcesy sportowe i wychowawcze. Do tych najważniejszych należą na pewno medale Mistrzostw Polski, Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Województwa czy też te zdobywane w ogólnopolskich turniejach piłki ręcznej. Zawodnicy i zawodniczki będący wychowankami trenerów Katarzyny i Tomasza reprezentowali barwy naszego kraju oraz superligowe kluby i to najlepiej oddaje jakim warsztatem, wiedzą i doświadczeniem dysponowali trenerzy.
Źródło: SKF Sparta Oborniki