W sobotę, 19 marca w godz. 10.00 – 14.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Obornikach odbędzie się Akcja Znakowania Rowerów. Każdy mieszkaniec Powiatu Obornickiego, który oznaczy tego dnia swój rower, otrzyma upominek oraz będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Na czym polega znakowanie roweru?

Znakowanie roweru polega na naniesieniu na ramę oznaczenia, składającego się zarówno z liter, jak i cyfr. Powstaje w ten sposób dodatkowy numer ramy roweru. Napis wygrawerowany zostaje specjalnym przyrządem.

Po co oznaczać swój rower?

Po oznakowaniu roweru właściciel jednośladu otrzymuje dokument z danymi osobowymi, numerem naniesionym na ramę oraz cechami charakterystycznymi roweru. Oznakowane w ten sposób jednoślady rzadziej stają się przedmiotem kradzieży. W przypadku odnalezieniu roweru przez policję, łatwiej jest też ustalić jego właściciela.

Konkurs

Każdy mieszkaniec, który oznaczy swój rower, otrzyma upominek ufundowany przez partnera akcji, firmę DT SWISS. Oprócz tego miłośnicy jednośladów, którzy wypełnią ankietę konkursową, wezmą udział w losowaniu nagród.

Przygotuj rower na wiosnę

Przypominamy, że przed budynkiem Starostwa przez cały czas znajduje się samoobsługowa stacja naprawy rowerów wyposażona w zestaw najpopularniejszych kluczy imbusowych i nastawnych, krzyżowy i płaski wkrętak, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory. Odwiedzając więc punkt znakowania rowerów będzie można też po zimowej przerwie m.in. dopompować opony, ustawić hamulce, dokręcić śruby.

Organizatorami akcji jest Powiat Obornicki oraz Komenda Powiatowa Policji w Obornikach. Partnerem akcji jest firma DT SWISS.