W środę w Poznaniu odbył się finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Po raz kolejny uczniowie wielkopolskich szkół ponadpodstawowych wykazali się wiedzą z zakresu ochrony najsłabszych uczestników rynku. Olimpiada została objęta honorowym patronatem: Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tegorocznej edycji wzięło udział  blisko 250 uczniów szkół ponadpodstawowych reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego. Do finału awansowało 39. Wśród nich znaleźli się również uczniowie z Powiatu Obornickiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas zmagań na szczeblu powiatowym.

W finale wojewódzkim najlepszy wynik spośród mieszkańców Powiatu Obornickiego osiągnęła uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach Agnieszka Chwalisz, która uplasowała się na dziesiątym miejscu.