W czwartek w Starostwie Powiatowym w Obornikach odbyło się oficjalne wręczenie stypendium o wartości 30 tys. zł  finansującego studia licencjackiej w Wyższej Szkole Handlu i Usług Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu. Symboliczny czek w obecności Wicestarosty Waldemara Cyranka z rąk założyciela placówki Magdaleny Górskiej otrzymała absolwentka Zespołu Szkół im. gen. T. Kutrzeby Sandra Kozłowska, która studiować będzie na kierunku ekonomia.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu każdego roku przekazuje stypendia dla zdolnych uczniów z powiatów w całej Wielkopolsce. – Mamy nadzieję, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość – mówiła podczas spotkania Magdalena Górska.