W środę Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński przekazał do Szpitala Powiatowego w Obornikach sprzęt ratownictwa medycznego. Do placówki trafiły dwa respiratory, defibrylator oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej. Ich wartość szacowana jest na ok. 300 tys. zł.

Jest to sprzęt, który przekazała Polsce Światowa Organizacja Zdrowia. Cieszę się, że trafił on m.in. do obornickiego szpitala i będzie służył mieszkańcom tego powiatu – mówił podczas prasowego briefingu Wojewoda Michał Zieliński.

Każda rzecz, która przybywa do naszego szpitala jest rzeczą niezwykle pożądaną i cenną. Wielkim wysiłkiem samorządu powiatowego przez lata przebudowywaliśmy ten szpital, jednak roboty budowlane to jedno, a wyposażenie to drugie. Sprzęt medyczny jest często bardzo kosztowny, a do tego z czasem się zużywa i potrzebna jest jego wymiana. Tak właśnie jest w tym przypadku – mówiła Starosta Zofia Kotecka.