W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach zamontowane zostały elektryczne rolety zewnętrzne, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo prowadzonych zajęć wychowania fizycznego. W środę odbył się oficjalny odbiór inwestycji, w którym uczestniczyli Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Dyrektor szkoły Agnieszka Katarzyna Balcerowiak, Radny Rady Powiatu Mariusz Drewicz oraz wykonawca prac.

Usytuowanie budynku oraz spory rozmiar okien sprawiały, że promienie słoneczne bardzo często oślepiały uczniów, co mogło doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, szczególnie podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych czy gier zespołowych. Dzięki zamontowaniu rolet takiego problemu już nie będzie – wyjaśnia Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Zewnętrzne rolety zostały podzielone na kilka modułów, z czego każdy obsługiwany jest niezależnie od pozostałych. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie stopnia przysłonięcia okien w konkretnej części sali, w zależności do pory dnia. Wartość inwestycji to 27.409,32 zł.