Zachęcamy Mieszkańców Powiatu Obornickiego do udziału w konkursie, w którym wybierzemy najpiękniejsze przydomowe ogrody i działki ROD. Aby wziąć udział w zabawie należy do 11 października 2023 r. złożyć w Starostwie Powiatowym w Obornikach do 5 fotografii swojego ogrodu lub działki w formacie zbliżonym do A4. Fotografie ogrodu muszą mieć załączoną metryczkę z imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu osoby biorącej udział w konkursie. Prace będą ocenianie pod względem walorów estetycznych i kompozycji doboru roślin, różnorodności botanicznej, obiektów małej architektury, walorów ekologicznych (np.: różnorodność rabat, obecność starych, dziuplastych drzew, „mała architektura ogrodowa” przyjazna przyrodzie: budki lęgowe, karmniki, poidełka, „domki” dla dzikich zwierząt, drzewa i krzewy owocowe rodzimych odmian, brak gatunków obcych ekspansywnych), walorów użytkowych (np. warzywa, zioła, jarzyny, sad, żywopłot itp.) oraz dobrych praktyk ogrodniczych (np. wykorzystanie deszczówki, kompostownik, ściółkowanie gleby, naturalne metody ochrony roślin i nawożenia, prawidłowo przycinane drzewa)

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas wykładu prowadzonego przez Panią Alicję Wójcik z Centrum Ogrodniczego w Bogdanowie, który odbędzie się 17 października 2023r o godzinie 11:00 na sali sesyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Obornikach. Komisja Konkursowy wyłoni 5 zwycięzców, w tym jednego głównego laureata z najpiękniejszym ogrodem w Powiecie Obornickim. Fotografie konkursowe będą w dniu 17 października 2023r., wyeksponowane na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach. Po wykładzie odbędzie się wręczenie nagrody posiadaczom najpiękniejszego ogrodu. Nagrodą w konkursie jest bon do wykorzystania w Centrum Ogrodniczym w Bogdanowie (w terminie 7 dni od otrzymania nagrody) na sadzonki roślin ogrodowych, w wysokości 500 zł dla właściciela najpiękniejszego ogrodu oraz 400 zł dla pozostałych czterech zwycięzców. Dodatkowo właściciel najpiękniejszego ogrodu, będzie miał możliwość nagrania filmu z Panią Alicją Wójcik i wypromowanie swojego ogrodu w serwisie internetowym YouTube „Zaczarowany Ogród Alicji”.

Szczegółowy REGULAMIN KONKURSU dostępny jest TUTAJ.