W trzech miejscowościach Powiatu – Gołębowie, Studzieńcu i Ryczywole w pasie dróg powiatowych posadzono miododajne lipy drobnolistne. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie ilości roślin miododajnych w naszym regionie, poprawa mikroklimatu oraz zapewnienie pszczołom źródła pyłku.

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o zagrożeniach związanych z masowym ginięciem pszczół. Jednym z powodów występowania tego zjawiska jest systematycznie zmniejszająca się tzw. baza pożytkowa, czyli baza roślin, które potencjalnie mogą dostarczyć pożywnego nektaru i pyłku kwiatowego. Jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemu jest właśnie sadzenie drzew i krzewów miododajnych.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dotacji z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 19.440 zł.