Jak wynika z najnowszych danych GUS za wrzesień bieżącego roku, Powiat Obornicki znalazł się w gronie 20 powiatów i miast na prawach powiatów z najniższym poziomem bezrobocia w Polsce.

Jak podaje portal tuwartomieszkac.pl stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła w Polsce 5,6 proc. (jeszcze w lipcu wynosiła 5,8 proc.). Jeśli chodzi o województwa, najniższa była w Wielkopolsce (3,3 proc.), na  Śląsku (4,5 proc.) i na Mazowszu oraz Małopolsce (po 4,8 proc.), a najwyższa w Warmińsko-Mazurskiem (8,7 proc.), na Podkarpaciu (8,3 proc.) i w Kujawsko-Pomorskiem (7,9 proc.). W każdym z tych regionów bezrobocie we wrześniu było niższe niż we wcześniejszych miesiącach.

Na ponad 350 polskich powiatów i tzw. miast na prawach powiatu (te miasta to 66 największych ośrodków miejskich w naszym kraju) najniższy stopień bezrobocia występuję w Powiecie kępińskim (Kępno i okolice) – 1,7 proc.; Katowicach – 1,8 proc.; Warszawie oraz Poznaniu i powiecie poznańskim (gminy okalające Poznań) – 1,9 proc.

Powiat Obornicki, który znalazł się w gronie 20 powiatów i miast na prawach powiatu z najniższym stopniem bezrobocia może pochwalić się wynikiem na poziomie 3,6 proc.

Z kolei miasta i powiaty z najwyższym stopniem bezrobocia według danych GUS za wrzesień 2021r. to: Powiat szydłowiecki (Mazowieckie) – 22,6 proc.; Powiat białogardzki (Zachodniopomorskie) – 17,6 proc. oraz Powiat kętrzyński (Warmińsko-mazurskie) – 17,4 proc.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.tuwartomieszkac.pl.