W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Obornickiego oraz Pracowników Szpitala Powiatowego w Obornikach, Powiat Obornicki zakupił kolejny sprzęt ochronny, tym razem za kwotę ponad 10 tys. zł.

Do obornickiego szpitala przekazane zostaną dziś przyłbice, 400 maseczek ochronnych (w tym 100 przekazanych bezpłatnie przez firmę Remer Plus Pana Huberta Schoenera), 100 litrów płynu i żelu do dezynfekcji, kolejne 100 jednorazowych kombinezonów ochronnych oraz kilkaset par rękawiczek ochronnych.

Oprócz tego Powiat zakupił dla personelu szpitala 50 zestawów ochrony biologicznej, w którego skład wchodzą kombinezony, półmaski, maski chirurgiczne, gogle ochronne oraz przyłbice za kwotę 8 tys. zł.

W niezbędny sprzęt ochrony – rękawiczki, płyny do dezynfekcji oraz maseczki wyposażeni zostali także wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego.

Łącznie Powiat Obornicki na walkę z koronawirusem przeznaczył ponad 45 tys. zł.

Bezpieczeństwo personelu szpitala, a co za tym idzie wszystkich mieszkańców, jest sprawą priorytetową. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją Szpitala. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, związane z brakami sprzętu ochronnego dla personelu, postaramy się je na bieżąco rozwiązywać – zapewnia Starosta Obornicki, Zofia Kotecka.