Oni już wiedzą jak odnowić las.

Oni już wiedzą, że las zawsze musi pozostać lasem.

Oni już wiedzą, że oprócz cennej wartości przyrodniczej las pełni funkcję gospodarczą.

Kto? Uczniowie klas 5-6, z aż siedmiu szkół z terenu powiatu obornickiego, którzy z wielkim zaangażowaniem pod nadzorem pracowników z Wydziału Budownictwa i Środowiska w dniach od 8 do 11 kwietnia przyczynili się do odnowienia lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa nad którym Starosta Obornicki prowadzi nadzór. Dzięki zgodzie właścicieli powierzchni leśnej w miejscowości Sławienko organizatorzy mogli pokazać młodemu pokoleniu technikę sadzenia lasu. W warsztatach ekologicznych pn. „Posadź las z Powiatem Obornickim” wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Maniewie, Szkoły Podstawowej im. J. Kraszewskiego w Objezierzu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach, Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach i Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku.

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w warsztatach ekologicznych serdecznie dziękujemy. Było Nam niezmiernie miło móc razem z Wami przyczynić się do odnowienia lasu na terenie o powierzchni 1,5 ha.