W czwartek w Starostwie Powiatowym w Obornikach podpisana została umowa na wykonanie remontu fragmentów pięciu dróg powiatowych. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Szamotuł.

Zadanie obejmować będzie fragmenty dróg:
1. Stobnica – Oborniki (na odcinku w Kiszewie o długości 340m)
2. Ninino – Uchorowo (na odcinku pomiędzy Parkowem a Słomowem o długości 150m)
3. Jaracz – Józefinowo (na odcinku od torów kolejowych w Jaraczu w kierunku Parkowa o długości 150m)
4. Górka – Bogdanowo (na odcinku od skrzyżowania w Górce w kierunku Ślepuchowa o długości 310m)
5. Lulin – Kowalewko (na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2048P do Lulina o długości 150m)

W ramach prac na wymienionych odcinkach położona zostanie nowa nawierzchnia drogowa, która poprawi komfort jazdy oraz upłynni ruch. Zgodnie z umową wszystkie remonty mają zostać wykonanie do listopada. Wartość zadania to 450.798,85 zł.