We wtorek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki im. Antoniego Małeckiego odbyła się promocja książki „Powiat Obornicki pod względem dziejowym z zastosowaniem do topografii współczesnej” autorstwa Edmunda Calliera. Jest to reedycja publikacji z 1887 roku, wydana dzięki współpracy Powiatu Obornickiego oraz Biblioteki Publicznej w Obornikach.

Reprint książki Calliera opisuje nasze okolice w granicach z 1887 roku. Autor wymienia w swym dziele ponad dwieście nazw geograficznych, z których jedne są nam doskonale znane, a inne stanowią już tylko ciekawostkę historyczną. Do wydawnictwa dołączone zostały fragmenty map, które Callier uważał za główną podstawę krajoznawstwa.

W spotkaniu promującym książkę, na które licznie przybyli regionaliści i miłośnicy lokalnej historii Ziemi, udział wzięli Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek.
–  Naszym zadaniem jest nie tylko budowa dróg, poprawa infrastruktury szkolnej czy inwestowanie w szpital. To także dbanie o naszą historię i promowanie jej. Cieszę się, że dzięki współpracy z obornicką biblioteką udało się wydać tę pozycję. Jeszcze bardziej cieszę się, że trafi ona do Państwa domów i mam nadzieję, że jej lektura sprawi dużą przyjemność – mówiła Starosta Zofia Kotecka

Spotkania promujące książkę „Powiat Obornicki pod względem dziejowym z zastosowaniem do topografii współczesnej” odbędą się również w Gminie Rogoźno i Gminie Ryczywół. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 18 września o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej w Rogoźnie oraz 21 września o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej w Ryczywole.

Wydanie reedycji książki Edmunda Calliera sfinansowane zostało przez Powiat Obornicki.