Komunikat Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Obornikach

W trakcie przesiewowego badania u bezobjawowego pacjenta oddziału chirurgicznego uzyskano dodatni wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Pacjent został przewieziony do szpitala jednoimiennego. Personel Szpitala Powiatowego w Obornikach oraz chorzy, którzy mogli mieć z nim kontakt, zostali poddani badaniom. Wszyscy czują się dobrze i mają zapewnioną opiekę przez personel medyczny szpitala.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji oddział chirurgiczny pozostaje zamknięty i nie przyjmuje chorych do odwołania. Wstrzymane są zabiegi endoskopowe do 20 maja. O uruchomieniu zapisów poinformujemy na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Obornikach. Poradnia chirurgiczna od 11 maja będzie funkcjonować bez zmian według dotychczasowego harmonogramu.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Obornikach