We wtorek w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyła się uroczystość, podczas której Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Obywatelskich Krzysztofem Poszwą wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego oraz listy gratulacyjne z okazji awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego. Nauczyciele, którzy otrzymali awans zawodowy, musieli wcześniej spełnić określone wymogi dot. m.in. stażu pracy a także zdać egzamin.

W obecności Członków Zarządu Powiatu oraz dyrektorów szkół powiatowych, akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego otrzymali:

• Pani Anna Skwarska – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  • Pani Katarzyna Kowalska – Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława II w Rogoźnie
  • Pani Grażyna Sobkowska – Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
  • Pani Angelika Skrzypek – Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
  • Pani Olga Łukaszewska – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku
  • Pani Martyna Bartol – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku
  • Pani Wiktoria Kucharska – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku
  • Pani Jagoda Dekielińska – Kubowicz – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku
  • Pani Magdalena Romańczak – Sroka – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku

W szkołach prowadzonych przez Powiat Obornicki przybyło również nauczycieli dyplomowanych. Ten stopień awansu zawodowego uzyskali:

• Pan Mariusz Drewicz – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  • Pan Rafał Sylwestrzak – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  • Pan Jarosław Paulus – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  • Pani Irena Najdek – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach
  • Pani Dorota Celina Weistock – Zespół Szkół im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach

Podczas okolicznościowego przemówienia Starosta Zofia Kotecka przekazała gratulacje awansowanym nauczycielom oraz wyraziła zadowolenie z faktu, że w szkołach powiatowych kadra nauczycielska stale dąży do podwyższania swoich kwalifikacji.
Na nauczycielach spoczywa ogromna odpowiedzialność. To odpowiedzialność za kształtowanie nowych pokoleń, a co za tym idzie przyszłości naszego kraju. Macie Państwo tego pełną świadomość, dlatego nie przestajecie się rozwijać zawodowo, a jednocześnie dajecie dobry przykład swoim uczniom – mówiła Starosta Zofia Kotecka.