Ksiądz Łukasz Tadeusz na co dzień pełni swoją posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Nie przeszkadza mu to jednak w pełnieniu roli wolontariusza w Szpitalu Powiatowym w Obornikach.

Ksiądz Łukasz pomaga na izbie przyjęć przy pacjentach, którzy zgłaszają do testów na COVID – 19. Pracuje także przy pacjentach już przebywających na oddziale COVID – 19 wykazując się dużym zaangażowaniem, odwagą i sercem władanym w to co robi. Duże słowa uznania w kierunku księdza Łukasza kierują Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i Dyrektor SPZOZ Oborniki Małgorzata Ludzkowska. W czasach gdy każdy pędzi za pieniądzem i boi się o własne zdrowie postawa Księdza Łukasza jest godna do naśladowania.