Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak, Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk, Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk, poseł Adam Luboński, wicemarszałek Krzysztof Grabowski, wicewojewoda Jarosław Maciejewski, dyrektorzy GDDKiA z Warszawy i Poznania oraz samorządowcy z całego regionu przybyli dziś do Obornik by uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, jakim było podpisanie umowy na budowę 22-kilometrowego odcinka S11 z obwodnicą Obornik.
 
Wartość inwestycji to ponad 853 mln zł. Inwestycja będzie obejmowała 38 obiektów w tym najważniejszy, czyli budowę nowego mostu przez rzekę Wartę. Umowę podpisali p.o. dyrektora GDDKiA w Poznaniu Patryk Kosicki, Wojciech Furmaniak p.o. zastępcy dyrektora oddziału ds. inwestycji oraz w imieniu wykonawcy konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud Prezes Zarządu Jerzy Mirgos.
 
Podczas przemówień, głos zabrał Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk:
– Nie bez poruszania, nie bez wzruszenia, na ten moment czekały dwa pokolenia oborniczan. Plany te sięgają lat 70 i 80, zresztą dowodem na to są opustoszałe dwa obiekty gospodarcze, które były wykupione na ten cel, przy DK11. Ta inwestycja ważna jest również dla całego regionu. Ta droga, to połączenie aglomeracji śląskiej, aglomeracji zachodnio-pomorskiej i wielkopolski – mówił Krzysztof Paszyk.
 
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podkreślił jak długo mieszkańcy Obornik oczekiwali na tę inwestycję.
 
– Planujemy zakończyć budowę w 2028 roku, tak by była oddana do użytku – mówił Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak.
 
W spotkaniu wzięli również udział Radni Rady Powiatu Obornickiego, którzy otrzymali zaproszenie od Ministra Rozwoju i Technologii – Przewodnicząca Rady Aleksandra Kulupa, Wiceprzewodnicząca Magdalena Liberska i Członek Zarządu Błażej Cisowki.