21 kwietnia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyły się eliminacje rejonowe XXX Olimpiady „Promocji Zdrowego Stylu Życia”. Organizatorem Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Obornikach przy współudziale Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Obornikach.

W Olimpiadzie udział wzięła młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu obornickiego. Ogółem w Olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów reprezentujących 7 szkół w tym 2 ponadpodstawowe i 5 podstawowych, którzy zajęli pierwsze miejsce w etapie szkolnym.

Zwycięzcami Olimpiady w grupie szkół ponadpodstawowych zostali:

1.Wiktoria Tubicz – I miejsce, z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach
2.Mateusz Misterski – II miejsce, z Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach

W grupie szkół podstawowych:

1. Dawid Romanowski – I miejsce, ze Szkoły Podstawowej Nr 3  w Rogoźnie
2. Antoni Jasiński – II miejsce ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach
3. Lena Maciejek – III miejsce, ze Szkoły Podstawowej w Parkowie

Wiktoria Tubicz i Dawid Romanowski będą reprezentowali Powiat Obornicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 19 maja 2023 r. w Poznaniu.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Zarząd Powiatu Obornickiego, a wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali dyplomy uczestnictwa.