W dniu 9 maja 2022 r. w wieku 77 lat  zmarł Wojciech Soiński – geodeta uprawniony i  długoletni pracownik państwowych i samorządowych służb geodezyjnych w Obornikach. Swoją drogę zawodową rozpoczynał w służbach geodezyjnych w 1965 r. a na zasłużoną emeryturę przeszedł w 2008 r. jako pracownik odrodzonego samorządu powiatowego. W międzyczasie pracował w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Poznaniu  – Zakładzie Terenowym w Obornikach, Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu oraz Wojewódzkim Biurze Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej – Rejonowym Oddziale w Obornikach. Po przejściu na emeryturę dalej realizował swoją geodezyjną pasję jako geodeta uprawniony.

Środowisko geodezyjne i samorządowe ze smutkiem żegna swojego zasłużonego oraz lubianego kolegę i współpracownika. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Starosta Obornicki i współpracownicy Wydziału Geodezji i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w  Obornikach.