W dniach 23-29 kwietnia grupa uczniów ZSS w Kowanówku przebywała w Belgii na wycieczce w ramach projektu Erasmus+” Zusammen für die Zukunft – Wir werden gemeinsam in Europa aktiv für unsere Umwelt” (Program ERASMUS+ „Razem dla przyszłości – będziemy wspólnie w Europie aktywni dla naszego środowiska”.

W pierwszym dniu powitała uczniów oficjalnie  dyrektor Isabelle Schröder. Grupa zwiedziła partnerską szkołę i uczestniczyła w warsztatach sportowych, tanecznych i kulinarnych a także miała okazję samodzielnie przygotować belgijskie gofry.

W drugim dniu odbyła się wycieczka do parku rekreacyjno-edukacyjnego w Dochamps w którym utrwalano wiadomości dotyczące ekosystemu lasu. Była to również świetna okazja do integracji uczniów z Niemiec, Belgii, Węgier i Polski oraz rozwijania ich sprawności ruchowej w parku linowym. W rezerwacie przyrody La Maison du Parc-Botrange uczniowie obejrzeli stałą wystawę poświęconą wilkom, aktywnie uczestniczono w warsztatach plastycznych.

Młodzież zwiedziła też stolicę Belgii, gdzie udała się do parku Mini-Europa oraz Atomium. Metrem dojechali do Grand Palace i słynnej fontanny Manneken Pis. Udało się również zobaczyć budynek siedziby Komisji Europejskiej.

Ostatni dzień przygody w Belgii spędzono na wycieczce do muzeum i manufaktury czekolady w Verviers.  Za miesiąc uczniowie wyrus w kolejną podróż do Niemiec, do szkoły partnerskiej Schule am Deister w Rodenberg.