W środę w Starostwie Powiatowym w Obornikach podpisana została umowa na utwardzenie leśnego odcinka drogi powiatowej nr 1848 P, przebiegającej od granicy powiatu z Obrzyckiem przez Sycyn do granicy powiatu z Szamotułami. Odcinek, który zostanie utwardzony liczy ok. 950 metrów. Inwestorem zadania, którego wartość wynosi 334.835,52 zł jest Nadleśnictwo Oborniki, w ramach inwestycji drogowych realizowanych na drogach gminnych i finansowanych z funduszu leśnego.

Przy podpisaniu umowy z wykonawcą – firmą ANMAK pana Pawła Wojtusika z Rogoźna, obecni byli Nadleśniczy Jacek Szczepanik z Nadleśnictwa Oborniki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski, Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Jak zapewnia wykonawca, prace rozpoczną się w przeciągu dwóch tygodni i potrwają do połowy grudnia.