Ze względu na wprowadzenie przez rząd dodatkowych obostrzeń, niezbędnych do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, Województwo Wielkopolskie jako organizator przewozów, podjął decyzję o dalszej korekcie w kursowaniu pociągów, dostosowując w terminie od 30 marca do 13 kwietnia br. komunikację kolejową do ograniczonej do minimum mobilności mieszkańców.

Obecna sytuacja pokazuje, jak wielką rolę w życiu społeczeństwa odgrywa transport zbiorowy. Umożliwia wielu mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły, ośrodków zdrowia oraz przemieszczanie się w celu zacieśniania kontaktów z rodziną czy znajomymi. Dzisiaj te kontakty zostały ograniczone, wiele osób pozostało w swoich domach. Jednak nie wszyscy mogą pracować zdalnie. M.in. osoby odpowiedzialne za ciągłość funkcjonowania państwa, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy aptek, sklepów muszą bezpiecznie dotrzeć do swoich miejsc pracy. Mając na uwadze powyższe, kierując się wprowadzonymi ograniczeniami pozostawiliśmy połączenia, których realizacja stanowi niezbędne minimum dla zachowania ciągłości transportu i umożliwi dojazd do/z miejsc pracy. Jednocześnie wszędzie gdzie to konieczne i możliwe połączenia będą realizowane przez wydłużone składy, aby rozlokować pasażerów na jak największej przestrzeni.

Prosimy o  sprawdzanie aktualnego rozkładu jazdy pociągów na stronach przewoźników oraz na https://portalpasazera.pl
Funkcjonowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej jest obecnie zależne od dynamiki rozwoju sytuacji. Wszystkie informacje o zmianach w tym zakresie będą Państwu na bieżąco przekazywane.

Wykaz pociągów odwołanych pociągów w dniach 30 marca –13 kwietnia :

Linia Poznań Główny – Piła: (PKM: Poznań Główny – Rogoźno)
78211 Poznań Główny 8:36 – Piła 10:26
78209 Poznań Główny 9:48 – Piła 11:47
78203 Poznań Główny 18:48 – Piła 20:29
87210 Piła 13:54 – Poznań Główny 15:43
87206 Piła 6:05 – Poznań Główny 8:18