Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzi Gest” im. Jana Pawła II wspólnie z Powiatem Obornickim i Fundacją AKME realizują projekt „Ludzki gest – wsparcie osób niepełnosprawnych w powiecie obornickim”. Projekt zakłada m.in.utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej, w którym wsparcie otrzymają seniorzy. Z pomocy będą mogły skorzystać osoby po przebytej chorobie lub hospitalizacji.

DDOM znajduje się w budynku przy ul. Droga Leśna 60 w Obornikach i został w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Placówka dysponuje dogodnym dojściem z parkingu, windą, szeroką klatką schodową oraz pomieszczeniami wyposażonymi w nowoczesny sprzęt do terapii zajęciowej i rehabilitacji leczniczej. Dodatkowo w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Kraina Trzech Rzek zagospodarowano teren znajdujący się przed obiektem, w którym stworzono ogród „Zielony Zakątek” z miejscem do odpoczynku i integracji.

11 maja w Dziennym Domu Opieki Medycznej przyjęci zostali pierwsi pacjenci. Od wtorku 7 osób otoczonych zostało specjalistycznym wsparciem. W ramach realizacji projektu, który potrwa do 2022 r. z opieki będzie mogło skorzystać około 120 osób. Turnus rehabilitacyjny będzie trwał 2 miesiące.

W DDOM panuje rodzinna atmosfera oraz bardzo komfortowe warunki. Podopieczni mają zapewniony transport i wyżywienie. W ośrodku mają możliwość skorzystania ze specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i profesjonalnych zabiegów. Seniorzy znajdują się pod opieką pielęgniarek, fizjoterapeutki oraz zespołu lekarzy specjalistów. Do ich dyspozycji jest również psycholog, psychoterapeuta, logopeda i terapeuta zajęciowy.

Podopieczni Dziennego Domu Opieki Medycznej bardzo doceniają otrzymane w placówce wsparcie i podkreślają zaangażowanie i ogromne serce osób pracujących w ośrodku oraz Grażyny Stachowiak prezes stowarzyszenia „Ludzki Gest”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia: Daria Koczorowska