Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia podczas wtorkowej telekonferencji z samorządami, Punkty Szczepień Masowych mają zostać uruchomione na początku maja. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną podane w kwietniu.

Na terenie naszego powiatu trwają już przygotowania do otwarcia Punktów Szczepień Masowych. Powstaną one na terenie Rogozińskiego Centrum Kultury i Szpitala Powiatowego w Obornikach, a także dzięki staraniom Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej w sali Cafe Sport na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół im. UNICEF w Obornikach.

Punkty na terenie Gminy Oborniki obsługiwać będzie SPZOZ Oborniki, natomiast punkt w Gminie Rogoźno NZOZ OBST Ambulance Union. Wydajność każdego z punktów ma wynieść 1000 szczepień na tydzień.

We wtorek w punkcie zlokalizowanym w hali sportowej przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbyło się spotkanie, podczas którego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zatwierdziła wskazane miejsce. Ustalono także  wstępne zasady funkcjonowania punktu oraz zakres jego wyposażenia.