W czwartek Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek udali się do Gorzewa i Ryczywołu, aby sprawdzić postępy prac przy przebudowie drogi powiatowej.

Przedsięwzięcie obejmie rozbudowę drogi nr 2019P na odcinku Gorzewo-Ryczywół o długości ok. 3093 metrów wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1352P na odcinku około 165 metrów w kierunku Ryczywołu. Jezdnia liczyć będzie od 6 do 7 metrów szerokości. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa od Gorzewa aż do skrzyżowania w Ryczywole. Za przejazdem kolejowym po obu stronach jezdni zaprojektowano chodniki. Na końcu drogi powiatowej wybudowane zostanie również rondo. Wartość zadania to 15.948.282, 76 zł.

Przebudowa drogi Gorzewo-Ryczywół została objęta dofinansowaniem w ramach rządowego funduszu Polski Ład.