Nieco ponad miesiąc temu rozpoczęły się prace, związane z rozbudową bazy dydaktycznej Zespołu Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach. W ramach inwestycji wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek, który zamknie patio od strony północy, a ponadto połączy oba szkolne hole z wejściem do hali sportowej. W nowej części szkoły znajdować się będą m.in.: pracownia robót murarskich, tynkarskich i zbrojarsko-betoniarskich z 6 stanowiskami egzaminacyjnymi, szatnią i magazynem sprzętowo-materiałowym dla techników budownictwa; pracownia kosztorysowania i projektowania dla techników budownictwa; symulacyjna pracownia dla techników ekonomistów; symulacyjna pracownia dla techników handlowców; specjalistyczna pracownia językowa; pracownia komputerowa dla techników informatyków.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają dobiec końca za 8 miesięcy. Powiat Obornicki na rozbudowę infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej Zespołu Szkół im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 4.264.473,33 zł.