W Powiecie Obornickim rusza akcja #MłodziSięSzczepią. Przez lipiec i sierpień młodzież w wieku 16 i 17 lat może zaszczepić się przeciwko Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji.

Szczepienia młodzieży odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-13 w Punkcie Szczepień przy Szpitalu Powiatowym w Obornikach (ul. Szpitalna 2).

16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku tutaj. Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.

Młodzież otrzyma szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16+.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 61 29 73 631.