W piątek, 11 listopada w Parku Niepodległości w Obornikach odbyły obchody Święta Niepodległości, w których uczestniczyli przedstawiciele samorządów, szkół, stowarzyszeń, partii i różnych środowisk.

Delegacja Powiatu Obornickiego – Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek oraz Członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Ilski i Piotr Neter złożyli pod obeliskiem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz Powstanie Wielkopolskie, symboliczne czerwone róże, oddając hołd wszystkim walczącym o wolną Polskę.

Po uroczystości z płyty obornickiego Rynku wystartował XIII Bieg Niepodległości, w którym wzięło udział 800 osób. Obchody zakończyła Msza św. za Ojczyznę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, po której z inicjatywy Adama Borowicza poświęcony został pomnik – tablica upamiętniająca Mieszkańców Obornik Ofiar II Wojny Światowej (1939 – 1945), którzy polegli na polu bitwy, zostali rozstrzelani w egzekucjach niemieckich, sowieckich, zamordowani w niemieckich aresztach karnych, w więzieniach i w obozach koncentracyjnych.