Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie sesje Rady Powiatu Obornickiego są transmitowane na żywo za pośrednictwem internetu oraz utrwalane. Takie rozwiązanie daje możliwość śledzenia na bieżąco np. przebiegu ważnych głosowań, a także odtworzenia w późniejszym czasie dowolnego fragmentu posiedzenia. Link do transmisji obrad na żywo oraz listy zarejestrowanych nagrań dostępny jest [TUTAJ].

Aby jeszcze bardziej uprościć a jednocześnie poszerzyć dostęp do informacji dotyczących pracy Rady Powiatu Obornickiego, uruchomiony został tzw. Portal Mieszkańca. Jest to nowa funkcjonalność, zapewniającą każdemu zainteresowanemu dostęp do szeregu statystyk na temat pracy wybranego Radnego. Teraz w przystępnej formie sprawdzić można m.in. jak Radni głosowali nad konkretnymi uchwałami, jak prezentuje się ich frekwencja na posiedzeniach, a nawet ile razy i jak długo zabierali głos. Link do Portalu Mieszkańca dostępny jest [TUTAJ].