Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym realizacji dokumentacji projektowej związanej z planowaną budową drugiego toru na linii kolejowej nr 354 w Obornikach oraz mijanki w Parkowie.

Spotkania konsultacyjne zostaną przeprowadzone oddzielnie dla mieszkańców gminy Oborniki i gminy Rogoźno, zgodnie z poniższym harmonogramem:

  1. Gmina Oborniki – spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w dniu 23.05.22 r. (poniedziałek) o godz. 16:30
  2. Gmina Rogoźno – spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w dniu 24.05.22 r. (wtorek) o godz. 16:30

Konsultacje odbędą się w formie zdalnej (telekonferencja). Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: konsultacje.most.lk354@infracd.pl, do dnia 21.05.2022 r.

Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 22.05.2022 r. wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Spotkanie dotyczy projektu „Budowa drugiego toru kolejowego wraz z przeprawą mostową na rzece Warcie na odcinku linii kolejowej nr 354 od posterunku odgałęźnego Oborniki Wlkp. Most do stacji Oborniki Wlkp.”, realizowanego na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przez konsorcjum firm Infrares (lider) i Infra Centrum Doradztwa.

Przedmiotowy projekt dotyczy budowy drugiej przeprawy mostowej na Warcie w Obornikach w ciągu linii kolejowej 354 i likwidacji tym samym „wąskiego gardła” związanego z funkcjonowaniem obecnie jednotorowej przeprawy mostowej. Drugi tor wybudowany zostanie również na odcinku od mostu do stacji Oborniki Wielkopolskie, w związku z czym zbudowany zostanie również drugi peron na przystanku Oborniki Wlkp. Miasto. Projekt zakłada również budowę mijanki w Parkowie (pomiędzy Obornikami i Rogoźnem Wlkp.), co wraz z budową drugiego toru w Obornikach ma przyczynić się do zwiększenia przepustowości linii kolejowej 354 (Poznań – Piła). To z kolei pozwoli na zwiększenie liczby pociągów na niej.

Podczas spotkania prezentowane będą wstępne rozwiązania projektowe, w tym – założenia dotyczące skrzyżowań z drogami oraz infrastruktury dedykowanej pieszym.

Niezależnie od spotkań konsultacyjnych – zapraszamy do wypełnienia ankiety konsultacyjnej, którą załączamy do komunikatu. Wypełnioną ankietę (w formie skanu lub edytowalnej, wypełnionej komputerowo) prosimy odesłać na adres konsultacje.most.lk354@infracd.pl do dnia 07.06.2022 r.

[ANKIETA]