Wymiana ogrodzenia oraz budowa nowego budynku na potrzeby prosektorium – to inwestycje, które wkrótce zostaną zrealizowane na terenie Szpitala Powiatowego w Obornikach. W poniedziałek Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek w obecności Członków Zarządu Powiatu – Andrzeja Ilskiego, Piotra Netera, Zbigniewa Nowaka oraz Radnego Wiesława Bartkowiaka będącego jednocześnie przedstawicielem Wojewody Wielkopolskiego, podpisali umowę z Wykonawcą obu zadań. Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma PRB ADAM z Szamotuł. Prace mają potrwać do czerwca 2023 roku.

Modernizacja infrastruktury obornickiego szpitala jest możliwa dzięki wsparciu i zaangażowaniu Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, który przekazał na ten cel dofinansowanie w wysokości 2.675.133 zł z Funduszu przeciwdziałanie Covid-19.