Aż 113 prac wpłynęło na pierwszą edycję konkursu powiatowego „Eko bombka 2022”, zorganizowanego przez Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska oraz Promocje Starostwa Powiatowego w Obornikach. Zadaniem, jakie mieli do wykonania uczestnicy zabawy było przygotowanie bombki choinkowej przy użyciu odpadów i surowców wtórnych lub materiałów naturalnych. Rywalizacja podzielona była na cztery kategorie wiekowe: grupa wiekowa do lat 7, grupa wiekowa 7-12 lat, grupa wiekowa 13-18 lat oraz grupa wiekowa od 19 lat.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w poniedziałek, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie zaproszono wszystkich autorów prac.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Liczba prac, które do nas napłynęły przeszła nasze oczekiwania, a i sam poziom ich wykonania był bardzo wysoki. Ostatecznie postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Wyłonieni zostali też oczywiście zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, a oprócz tego przyznanych zostało osiem wyróżnień – poinformowała Karolina Bak, Naczelnik Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska.

Zwycięzcy oraz autorzy wyróżniających się prac otrzymali nagrody z rąk Starosty Zofii Koteckiej, która wyraziła duże uznanie dla wszystkich uczestników konkursu i zaprosiła ich do wspólnego zawieszenia prac na specjalnie przygotowanej w tym celu choince.          
Wykazaliście się dużą kreatywnością, a także talentem plastycznym. Wasze prace są przepiękne i będą ozdobą tego urzędu. Jesteśmy dumni z tego, że w Starostwie Powiatowym znajduje się choinka przyozdobiona przez bombki wykonane własnoręcznie przez mieszkańców, a do tego w ekologiczny sposób – mówiła Starosta Zofia Kotecka.

Wyniki konkursu:

• Kategoria wiekowa do lat 7
  I miejsce: Tomasz Czechowski
  Wyróżnienia: Igor Wyka, Leokadia Nowak

• Kategoria wiekowa 7-12 lat
  I miejsce: Krzysztof Mroczyński
  Wyróżnienia: Julia Szymczak, Anita Banda

• Kategoria wiekowa 13-18 lat
  I miejsce: Aleksandra Szatanik
  Wyróżnienia: Gabriela Nowicka, Michał Figiel

• Kategoria wiekowa od 19 lat
  I miejsce: Małgorzata Foltyn
  Wyróżnienia: Katarzyna Dorociak, Mariusz Szkaradkiewicz