W ubiegłym tygodniu oficjalnie zakończono prace związane z wymianą poszycia i wzmocnieniem konstrukcji dachu w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. W środę Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Ilski dokonali odbioru prac.

W ramach inwestycji oprócz wykonania nowego poszycia z dachówki ceramicznej wzmocniono elementy drewnianej więźby, wykonano nowe opierzenia z rynnami oraz wymieniono stolarkę okienną w lukarnach. Koszt zadania to 497.873,76 zł.

Jednocześnie cały czas trwają prace, związane z odnowieniem elewacji budynku ogólniaka. Te, jak zapewnia Wykonawca mają potrwać jeszcze przez ok. 2 tygodnie. Licealiści wrócą więc po wakacjach do całkowicie odmienionego budynku, który w swojej nowej odsłonie będzie z pewnością jedną z wizytówek Obornik.

Remont dachu i elewacji obornickiego ogólniaka to zadania, które czekały na swoją kolej długie lata. Cieszę się, że udało się w końcu przywrócić liceum dawny blask. Efekt jest wspaniały, co widać gołym okiem – mówiła Starosta, Zofia Kotecka.