W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19, decyzją Wojewody Wielkopolskiego od piątku, 19 listopada 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Obornikach przywrócony zostaje oddział dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Oddział covidowy wyposażony został w 20 łóżek + 2 łóżka obserwacyjne.

Skierowanie na oddział może być wydane przez:
– Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu, który pełni funkcję szpitala koordynacyjnego dla województwa wielkopolskiego (tzw. Call Center)
– Lekarza rodzinnego (kierujący chorego lekarz ustala przyjęcie bezpośrednio z Call Center).

Przy przyjęciu do oddziału pacjent musi posiadać:
– skierowanie do szpitala
– wydrukowany wynik testu, potwierdzający zakażenie wirusem SARS-CoV-2
– dowód tożsamości
– numer telefonu do najbliższej rodziny/osoby do kontaktu

Kontakt do oddziału covidowego: 61 29 73 641

Jednocześnie przypominamy, że wymazy w kierunku Covid-19 wykonywane są w Szpitalu Powiatowym w Obornikach po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów:
– 61-29-73-685
– 61-29-73-624

Punkt pobrań czynny jest we wtorki, czwartki i niedziele do godz. 12:00. W przypadku rosnącej liczby zachorowań na SAR-CoV-2, ilość dni, w których wykonywane będą wymazy zostanie zwiększona.