Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Obornikach informuje, że Powiat Obornicki aplikuje o środki finansowe na realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2022 ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności z wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki oraz osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym, umiarkowanym jak również traktowane na równi do wymienionych.

Osoby biorące udział w programie będą możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej.

Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu w siedzibie urzędu lub pod nr tel.: 61 29 73 126.