We wtorek Starostwo Powiatowe w Obornikach odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który spotkał się z wielkopolskimi samorządowcami, aby wręczyć im promesy dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast. Jak zapowiedział Premier, samorządy mogą wykorzystać je na bieżące potrzeby inwestycyjne, takiej jak remonty szkół, przebudowę dróg czy budowę przedszkoli.

W ramach Funduszu Powiat Obornicki otrzymał symboliczny czek na kwotę 3 121 215 zł. Terminy składania wniosków na dofinansowanie konkretnych inwestycji oraz zasady przekazywania środków zostaną określone w uchwale Rady Ministrów.