We wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek oraz Skarbnik Powiatu Joanna Konieczna podpisali z Wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu dla Szpitala Powiatowego w Obornikach.

Ten dzień był wyczekiwany przez nas od lat. Cieszę się, że nasze starania i prośby doprowadziły do takiego finału. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – mówiła Starosta Zofia Kotecka.

Dofinansowanie wynoszące 400 tys. zł oraz środki z budżetu Powiatu Obornickiego w wysokości 150 tys. zł pozwolą na zakup ambulansu typu „S”, który jest ambulansem reanimacyjnym używanym w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów to właśnie wyposażenie karetki „S” jest najbardziej rozbudowane oraz zaopatrzone w zaawansowaną aparaturę medyczną.

Życzę Państwu, aby ta karetka musiała wyjeżdżać jak najmniej razy, szczególnie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach – mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, podkreślając: – Dziś zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan nie mają barw politycznych i nigdy ich nie powinny mieć.

Symboliczny czek z dofinansowaniem Dyrektorowi SP ZOZ Oborniki Małgorzacie Ludzkowskiej przekazała obecna na uroczystości poseł na Sejm Marta Kubiak.