W poniedziałek w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach odbyło się oficjalne otwarcie Ekopracowni, w którym na zaproszenie Dyrektor Agnieszki Balcerowiak wzięli udział Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Radny Rady Powiatu Mariusz Drewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich Starostwa Krzysztof Poszwa oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Jankowiak.

Nowoczesna sala lekcyjna, która została wyposażona w liczne pomoce dydaktyczne, stała się  miejscem niezwykle przyjaznym zdobywaniu wiedzy. Na ścianach pracowni pojawiła się przyjemna dla oka fototapeta z lasem brzozowym, wymieniona została podłoga, meble i gabloty, przez co sala stała się bardziej praktyczna. Uczniowie mogą teraz też korzystać m.in. ze stanowisk z mikroskopami. Zadbano nawet o takie szczegóły, jak odpowiedni zapach rozpylany w klasie na bazie naturalnych olejków czy emitowane dźwięki leśnych zwierząt. Całość dopełnia specjalnie przygotowany program zajęć przyrodniczych, przygotowany przez Agnieszkę Ostrowską, nauczyciela biologii obornickiego liceum. 

Jestem pod ogromnym wrażeniem, zarówno pracy jaka tu została wykonana, jak i jej efektów. Zdobywanie wiedzy w takich warunkach to ogromna przyjemność – mówiła podczas otwarcia Ekopracowni Starosta Zofia Kotecka.

Koszt wykonania Ekopracowni to 61.583, 28 zł, z czego 50.000 zł Powiat Obornicki pozyskał w formie dotacji z programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.