W czwartek w Szpitalu Powiatowym w Obornikach miała miejsce oficjalna prezentacja nowo zakupionego sprzętu – nowoczesnej aparatury RTG, karetki ratownictwa medycznego, czterech łóżek dla pacjentów na oddziale OIOM, aparatu do znieczuleń na bloku operacyjnym oraz częściowego wyposażenia prosektorium.

Sfinansowanie zakupu nowego sprzętu dla szpitala było możliwe dzięki staraniom Burmistrza Obornik Tomasza Szramy oraz przy poparciu Radnych Rady Miejskiej w Obornikach. Środki, które otrzymała obornicka placówka medyczna pochodzą bowiem z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorządy, w tym m.in. Gmina Oborniki, wchodzące w skład Stowarzyszenia Metropolia Poznań, pełniącego funkcję instytucji pośredniczącej w zakresie realizacji ZIT zgodnie uznały, aby przekazać pieniądze właśnie na zakup sprzętu dla szpitali. Dzięki negocjacjom Burmistrza Tomasza Szramy, do Szpitala Powiatowego w Obornikach trafiła ostatecznie kwota 1,8 mln zł.

Za te pieniądze Gmina mogłaby wybudować np. odcinek drogi. Uznaliśmy jednak, że w tym momencie zdecydowanie ważniejsze będzie wyposażenie szpitala w nowy rentgen oraz zakup karetki. Nie ma bowiem rzeczy ważniejszej od zdrowia naszych mieszkańców – mówił Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, odbierając podziękowania z rąk Dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach, Małgorzaty Ludzkowskiej.

Podziękowania dla władz Gminy Oborniki wyraziła także Starosta Obornicki Zofia Kotecka, przypominając, że to nie pierwszy raz, kiedy samorząd gminy przekazuje znaczące środki na doposażenie obornickiego szpitala.