W piątek przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się oficjalne przekazanie Szpitalowi Powiatowemu karetki typu „S”.

Nowy ambulans reanimacyjny używany w stanach zagrożenia życia trafił już wraz z niezbędnym wyposażeniem do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Obornikach. W porównaniu do innych typów ambulansów to właśnie wyposażenie karetki „S” jest najbardziej rozbudowane oraz zaopatrzone w zaawansowaną aparaturę medyczną. Jego zakup został sfinansowany ze środków Powiatu Obornickiego w wysokości 151 tys. zł oraz przekazanego przez Wojewodę Wielkopolskiego dofinansowania w wysokości 400 tys. zł.

W oficjalnym przekazaniu karetki wzięli udział Wicewojewoda Wielkopolski Maciej Bieniek, Poseł na Sejm Marta Kubiak, Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Wójt Ryczywołu Henryk Szrama, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska, Dyrektor SP ZOZ Oborniki Małgorzata Ludzkowska oraz radni powiatowi.