W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz usprawnienie ruchu w centrum Obornik, Starosta Obornicki w porozumieniu z Burmistrzem Obornik wprowadzają nową stałą organizację ruchu na odcinku: pomiędzy skrzyżowaniem dróg powiatowych Stobnica-Oborniki i Słonawy-Nowołoskoniec w miejscowości Słonawy (skrzyżowanie przy firmie Tappol) do mostu na rzece Wełnie w miejscowości Oborniki w ciągu ul. Czarnkowskiej (przy firmie Delta).

Nowa organizacja ruchu polega na przekierowaniu transportu pojazdów powyżej 3,5 tony na obwodnice Oborniki – nowo wybudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 178, tym samym ograniczając wjazd ciężkich pojazdów do centrum miasta.

Zwolnienie z zakazu dotyczy:

– komunikacji miejskiej oraz szkolnej
– pojazdów PGKiM w Obornikach praz PWiK w Obornikach
– firm transportowych oraz budowlanych, mających siedzibę przy drodze powiatowej nr 1847P oraz 2041P pod warunkiem kierowania samochodów ciężarowych na nowo wybudowaną obwodnicę Obornik a nie przez centrum miasta
– służb, tj. Straż Pożarna, Policja, Służby Drogowe itp.
– mieszkańców pod warunkiem dojazdu do posesji