Dziś obchodzimy 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tegoroczna rocznica  pierwszej udanej niepodległościowej insurekcji na ziemiach polskich jest wyjątkowa, ponieważ 27 grudnia jest po raz pierwszy Świętem Państwowym.

Upamiętniając bohaterstwo i poświęcenie Powstańców walczących o wolność naszego kraju Starosta Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach Krzysztof Pertman, Komendant Powiatowy Policji w Obornikach Wojciech Spychała oraz przedstawiciel obornickich harcerzy Piotr Protasewicz złożyli w poniedziałkowy poranek wiązanki kwiatów i znicze pod obeliskiem w Parku Niepodległości w Obornikach.

W celu upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego dziś o godz. 16:40 nadany zostanie akustyczny sygnał dźwiękowy (syrena).