Na drodze powiatowej w Bąblinku powstało nowe przejście dla pieszych, które poprawi bezpieczeństwo mieszkańców wsi. To kolejna tego typu inwestycja, zrealizowana przez Powiat Obornicki. Do tej pory podobne przejścia zostały utworzone w Słonawach, Nieczajnie, Parkowie i Rożnowie.

W piątek Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz członek Zarządu Powiatu Andrzej Ilski spotkali się wykonawcą inwestycji, aby dokonać odbioru prac. Na drodze z Bąblina do Bąblinka powstało nowe przejście dla pieszych wraz z fragmentem chodnika i miejscem przeznaczonym na przystanek autobusów komunikacji gminnej. Przy przejściu zamontowane również aktywne znaki z baterią słoneczną. Koszt zadania to 33 368,67 zł.

Mieszkańcy będą teraz mogli nie tylko bezpiecznie pokonywać drogę, po której auta poruszają się często z dużą prędkością, ale też nie będą już musieli czekać na autobus przy poboczu jezdni – mówił radny Andrzej Ilski, który zabiegał o utworzenie w tym miejscu przejścia dla pieszych i przystanku.