We wtorek odbył się oficjalny odbiór mostu na rzece Flincie, przebiegającego przez drogę powiatową pomiędzy Ryczywołem a Rogoźnem. Nowa przeprawa zastąpiła stary most, który nie spełniał parametrów wytrzymałościowych i eksploatacyjnych. Ponadto jego ograniczona nośność utrudniała komunikację mieszkańcom oraz lokalnym firmom transportowym.

To już jednak przeszłość. Nowy most wykonany przez firmę SKI-BUD z Bielska-Białej liczy ponad 12 metrów długości i pozwala na przejazd pojazdów o masie całkowitej do 40 ton. W ramach prac utworzono też obustronny chodnik o szerokości 2 metrów.

Całkowita wartość inwestycji to 1 826 500 zł. Powiat Obornicki otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 886 880 zł. Z kolei 443 440 zł przekazała Gmina Ryczywół.

Budowa mostu nie jest ani łatwa, ani też tania, jednak ta inwestycja stanowi wzorcowy przykład współpracy pomiędzy samorządem gminnym i powiatowym – mówiła podczas odbioru Starosta Zofia Kotecka.

Wójt Henryk Szrama zwrócił natomiast uwagę, że jest do tej pory największa inwestycja Powiatu Obornickiego na terenie Gminy Ryczywół. – Cieszymy się, że udało się zrealizować to zadanie, bowiem dla mieszkańców naszej Gminy było ono bardzo ważne.

W odbiorze końcowym inwestycji wzięli udział Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Członkowie Zarządu Powiatu Bogusław Janus i Andrzej Ilski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Nowicka, Radny Zbigniew Nowak, Wójt Ryczywołu Henryk Szrama, Przewodniczący Rady Gminy Ryczywół Łukasz Krzyśko, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski oraz projektant i przedstawiciel wykonawcy inwestycji.