Do Obornik dotarł kolejny transport z Niemiec z łóżkami medycznymi, materacami i szafkami. Jest to efekt licznych zagranicznych kontaktów oraz zaangażowania Powiatowego Koordynatora ds. Współpracy Międzynarodowej Adama Malińskiego, a także stałej gotowości do pomocy ze strony przedsiębiorców z terenu naszego Powiatu.

Jak relacjonuje Adam Maliński, informację o możliwości pozyskania łóżek elektrycznych ze szpitala w Hanowerze przekazał mu wieloletni przyjaciel Powiatu Obornickiego, Walter Warnecke.
Po otrzymaniu wiadomości rozpoczął się wyścig z czasem i  postępującą pandemią, powodującą ograniczanie w swobodzie poruszania się pomiędzy  mieszkańcami obu krajów – wyjaśnia Adam Maliński.

Chętną do udzielenia pomocy w transporcie okazała się firma Cel- Pol  z Ryczywołu, która oddelegowała do Hanoweru dwa pojazdy. Na miejscu na Powiatowego Koordynatora ds. Współpracy Międzynarodowej oraz wolontariuszy oczekiwał Walter Warnecke. Wszyscy wspólnymi siłami załadowali sprzęt, a nie było to zadanie łatwe, bowiem jedno łóżko ważyło 185 kg. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie osobom Adam Maliński przekazał symboliczne upominki od Starosty Obornickiego, a także regionalne produkty z Gminy Oborniki. Po dotarciu transportu do Obornik dzięki życzliwości firmy Guma Wicherek za pomocą wózka widłowego wyładowano otrzymany sprzęt do hali magazynowej.