Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu Powiatowego Koordynatora ds. Współpracy Międzynarodowej Adama Malińskiego, do Stowarzyszenia Wspólnoty Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest” w Obornikach dotarł transport darów z Niemiec. Tym razem były to 23 łóżka medyczne do opieki długoterminowej oraz 38 szafek dla chorych, przekazane przez Szpital Agaplesion Bethanien w Heidelberg.

Inicjatorem i koordynatorem przekazanie sprzętu dla obornickiego stowarzyszenia jest Uwe Kurz  z Karlsruhe, z którym Adama Maliński nawiązał w tym roku współprace za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Uwe  Kurz  powiadomiony  o potrzebach  stowarzyszeń i instytucji  opiekuńczych  w naszym kraju  nie pozostał obojętny i zareagował  błyskawicznie, wykonując liczne telefony i zapytania mailowe. Już po trzech godzinach otrzymał  pozytywną odpowiedź od  Maximiliana  Wuerfel  – szefa  logistyki  Szpitala w Heideberg – relacjonuje Powiatowy Koordynator ds. Współpracy Międzynarodowej.

Sprzęt został dostarczony w czwartek do Stowarzyszenia „Ludzki Gest”, bowiem wszystkie otrzymany w ubiegłym roku łóżka pielęgnacyjne z Emmen (Holandia) zostały już wypożyczone. – Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego projektu, w tym strażakom z Heideberg oraz wolontariuszom i pracownikom szpitala – dodaje Adam Maliński.

Uwe Kurz zapowiada, że zamierza dalej organizować kolejne transporty darów dla placówek opiekuńczych na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, skąd wywodzą się jego rodzinne korzenie.