10 łóżek wraz z materacami, 10 balkoników, 3 wózki i 5 stolików przyłóżkowych zasili wypożyczalnie sprzętu medycznego, prowadzoną przez obornickie Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki Gest”. Jest to efekt współpracy pomiędzy oddziałami Niemieckiego Czerwonego Krzyża i Polskiego Czerwonego Krzyża. Transport nadzorował ze strony niemieckiej Matthias Lippe – wieloletni wolontariusz mocno związany z Obornikami. Stronę polską reprezentowała natomiast Urszula Bak. Transport darów nie byłby możliwy bez niesłabnącego zaangażowania Adama Malińskiego, Powiatowego Koordynatora ds. współpracy międzynarodowej i członka PCK w Obornikach, który cały czas podtrzymuje stałe kontakty z Niemieckim Czerwonym Krzyżem.