Starostwo Powiatowe w Obornikach postawiło kolejny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Tym razem stanął on dzięki uprzejmości Pani Prezes Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Osiedlu Leśnym, a dokładnie przy pawilonach handlowych.

Pojemnik będzie stał w tym miejscu do końca wakacji. Następnie, od września zostanie przeniesiony przed budynek Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach – tłumaczy Wicestarosta Waldemar Cyranek.

Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany tak samo jak w przypadku serca przed Starostwem, na rzecz obornickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel”.

Pojemnik został ufundowany przez obornickich przedsiębiorców – Państwa Izabelę i Grzegorza Gawrońskich.