W weekend 19-20 grudnia w hali Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Obrzyckiej odbył się  I Ogólnopolskich Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych o Puchar Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej. W bardzo silnie obsadzonych zawodach wzięło udział 8 zespołów,  które reprezentowały takie miasta jak: Zabrze, Opole, Pabianice, Szczecin, Poznań, Wągrowiec i Oborniki.

Dwudniowe zmagania młodych szczypiornistów dostarczyły wielu sportowych emocji, a także pokazały wysoki poziom wyszkolenia poszczególnych zespołów. Najlepsi na boisku okazali się młodzi szczypiorniści Górnika Zabrze. Drugie miejsce zajęli gospodarze – zawodnicy obornickiej Sparty. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Gwardii Opole. MVP turnieju wybrano Jakuba Slatkowskiego (Zabrze), najlepszym strzelcem został Bartosz Pruszkowski (Oborniki), a najlepszym bramkarzem Jakub Wilk (Zabrze). Do najlepszej Siódemki Turnieju wybrano: Adama Gołębiowskiego (Opole), Piotra Zawadzkiego (Opole), Macieja Łesyka (Oborniki), Mateusza Bogielczyka (Oborniki), Michała Czaple (Zabrze), Jakuba Szabata (Zabrze), Filipa Kurpeta (Pabianice).

Puchary i medale dla najlepszych zespołów oraz wyróżnienia indywidualne wręczyli obecni na ceremonii zamknięcia Turnieju Starosta Zofia Kotecka, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach Agnieszka Katarzyna Balcerowiak oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Piotr Łuszcz.

Klasyfikacja końcowa turnieju :
1 miejsce – SPR Górnik Zabrze
2 miejsce – SKF KPR Sparta Oborniki