W nocy z piątku na sobotę przez Powiat Obornicki przeszedł orkan, który spowodował liczne zniszczenia. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach oraz druhowie z miejscowych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej przez wiele godzin walczyli ze skutkami żywiołu, zabezpieczając zerwane dachy oraz usuwając powalone drzewa.

Heroiczną pracę strażaków, którzy tylko w sobotę interweniowali blisko 300 razy, wsparł Powiat Obornicki, przekazując im podczas służby ciepłe napoje i posiłki.

Strażacy ze wszystkich gmin Powiatu Obornickiego otrzymali 150 porcji ciepłego posiłku oraz kawę i herbatę. Niektórzy z nich pracowali nieprzerwanie od nocy, do późnego popołudnia, wykonując ciężką pracę przy utrzymujących się trudnych warunkach pogodowych. Ich postawa zasługuje na najwyższe uznanie – podkreśla Wicestarosta Obornicki, Waldemar Cyranek, który osobiście rozwoził posiłki dla strażaków, sprawdzając jednocześnie rozmiary zniszczeń spowodowanych przez orkan.

Powiat Obornicki przekazał także środki na zakup plandek, które posłużyły do zabezpieczenia domów i budynków, z których wichura zerwała poszycie dachów.